XXI wiek to czas, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz rozwój coraz to lepszych technologii pozwala nam na otaczanie się przedmiotami pięknie wykonanymi z najróżniejszych dostępnych na rynku materiałów.

Urządzając mieszkanie z reguły największy problem posiadamy z meblami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to z reguły fronty kuchenne. Do doboru mamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane oraz szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają niesłychanie ładnie, drewno wdzięcznie przedstawia się w kuchni i powoduje, iż wnętrze wydaje się o wiele bardziej nastrojowe, niestety stolarze niechętnie absorbują się wykonywaniem frontów kuchennych z drzewa, ponieważ ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie zostało prawidłowo wysuszone. Zawiasy zanadto obciążone ciężkimi drzwiczkami z drewna prędzej się zużywają.

Drewniane fronty mają niemniej jednak zaletę, jakiej inne nie posiadają wolno je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie bądź bliskości finalnych prac stajemy przed trudnym wyborem dodatków i oczywiście mebli. Najtrudniejszy jest wybór mebli kuchennych, ponieważ tu nie liczy się tylko funkcjonalność mebli, jednak również ich estetyczny i modny wygląd.

W czasie wyboru kierujemy się po największej części wyglądem frontów kuchennych, dostosowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeśli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne również powinny być całkowicie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane i koloru – wypróbuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przystają fronty drewniane, które świetnie się prezentują, wolno je odnawiać zdrapując farbę i pomalować na dowolny kolor, lecz są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do bardzo ciężkich, co powoduje szybkie niszczenie się zawiasów, które wykrzywiają się pod naporem zbyt znacznego ciężaru. Drewno koszmarnie wysuszone będzie się wypaczać oraz rozsychać, co jest największą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem mogą zastąpić fronty drewniane.