Sofa to mebel, który sprawdzi się w każdym salonie. Rozkładane sofy nocą stają się łóżkiem, za dnia dzielnie służą wygodnym siedziskiem podczas relaksu w samotności lub na towarzyskich imprezach. Nierozkładane za to raczą oko wizualną rozkoszą, są atrakcyjne, zgrabne i pasują wszędzie. Za dnia służą także swoją niezwykle funkcjonalną powierzchnią użytkową.

Sofa potrafi zaoszczędzić miejsce w pokoju, potrafi zauroczyć, utulić do snu czy być wsparciem i oparciem (dla duszy i pleców). To uniwersalny mebel, którego funkcjonalność jest niechybną zaletą. Występuje w wielu kształtach, kolorach i wielkościach. Jest taki wybór, że każdy, o skrajnie różnych gustach, będzie w stanie znaleźć i zakupić taką, by pasowała tylko do jego wnętrza.

Sofy minimalistyczne to odpowiedź na potrzeby właścicieli, którzy cenią sobie porządek, minimalizm i prostotę. Nie przepadają za zbędnością licznych dodatków, nie gonią za kryształkami glamour, nie zachwycają się głębią drewnianych słojów, ani nie cieszą ich metalowe rury wystające ze ścian czy mebli.

Minimaliści pokochają takie sofy. Nie dość, że meble te nie tracą nic na swojej funkcjonalności – nadal są doskonałym siedziskiem za dnia lub komfortowym łóżkiem nocą, to jeszcze cieszą oko i uspokajają umysł swoim uporządkowanym designem. Tak jak lubią minimaliści. Sofy w otoczeniu podobnych konkretnych elementów wystroju wnętrza staną się centralnym punktem minimalistycznego salonu.

Oprócz funkcjonalności sofy minimalistyczne zapewniają też komfort użytkowania. Odpowiednio dobrana miękkość czy sprężystość mebla, zapewni wygodę na długie lata. Warto też upewnić się, że wysokość oparcia sofy jest kompatybilna z długością pleców użytkownika.

Minimalizm nie musi oznaczać ograniczenia się do czarnych lub białych kolorów. Wyjście poza taką strefę komfortu oznacza wybór między neutralnymi i jednolitymi barwami sof. Klasyczne designy kanap nie wymagają wyposażenia ich w podłokietniki czy zagłówki. Niepotrzebne też są dodatkowe poduchy. Prostota przekłada się na wygodę i to na niej należy się skupić.