Dla dużej grupy ludzi postęp techniczny jest czymś złym, co w ogóle nie może mieć miejsca, bowiem wiąże się to z zagrożeniami dla życia ludzkiego, co jest usprawiedliwione, jednak przeciwnicy twierdzą, iż gdyby nie postęp techniczny do tej pory żylibyśmy w epoce kamienia łupanego. Trudno się z tym nie zgodzić głównie w wypadku, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz zastosowanie nowoczesnych technologii ma na celu służenie przede wszystkim nam samym, ponieważ w gigantycznej mierze to właśnie my na co dzień korzystamy z najnowszych osiągnięć techniki.

Mimo wszystko postęp powinien być rozpatrzony w kategoriach korzystnych, ponieważ to naturalnie dzięki temu skonstruowany przez nas świat zmienia się ku lepszemu. Zachwycającym przykładem jest Internet, który jest również wynikiem współczesnej technologii, jaka pozwoliła nam się kontaktować z całym światem bez pokaźniejszych problemów.

W następstwie tego także konkurenci postępu technicznego i nowoczesnych technologii z przeróżnych sfer powinni zmienić zdanie i zaufać zmianom, jakie aktualnie mają miejsce na całym świecie – zobacz obróbka metali stalowa wola. Dla wielu z nas w szerokim zakresie rozumiana technika oraz jej użycie to czarna bajka, o jakiej nie mamy zielonego pojęcia. W takiej sytuacji znajduje się większa część osób na całym świecie, jakie doceniają postęp technologiczny jednak jeśli miałyby się tym same zajmować nie przyniosłoby to jakichkolwiek efektów. A pomimo wszystko dzisiejsza technika ma swoich pasjonatów, jacy każdego dnia pracują nad tym, aby osiągnięcia techniki służyły przede wszystkim nam samym. W szeregu przypadków takie osoby są pracownikami znacznych firm, w których pracuje się oczywiście nad postępem technicznym, dzięki czemu ich praca być może nie jest zauważana, jednakże wynik finalny w postaci nowości technologicznej prędko zaskarbia sobie serca wielu ludzi na całym globie.

Technologia XXI wieku ma się gruntownie i można stwierdzić, że w wielu wypadkach wyprzedza ona obecne czasy, gdyż w wielu przypadkach jej wykorzystanie jest niemożliwe ze względu na przeróżnego typu ograniczenia prawne, które pewnych technologii zabraniają wykorzystywać. Nie zmienia to niemniej jednak faktu, iż postęp technologiczny jest na niesłychanie zaawansowanym poziomie.