Wprowadzenie efektywnej technologii odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że marka ta doskonale rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie przyrody i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w konkretnym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma wyjątkowe znaczenie tam, gdzie używa się urządzeń stolarskich i w centrach obróbki. Pozwoli to obniżyć koszty eksploatacji urządzeń jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dopasowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała bardzo dobrze. Rozwiązania firmy z takiego obszaru dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średnich firm.

W mniejszych firmach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączać do jednej lub do dwóch maszyn. To świetne wyjście dla firm, w jakich nie ma nazbyt wiele urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta budowa i mobilność pozwolą na wykorzystanie w licznych miejscach pracy. Można do tego typu urządzenia podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielania pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. To urządzenie zbudowano z komór, a więc można je w dowolny sposób modernizować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich istnieje ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wtedy pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.