Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów firmy Energoel dobierana jest przede wszystkim ze względu na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od 50 do ośmiuset kHz. W tym przypadku także sporo uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile klient chciałby się dowiedzieć więcej, może także skonsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach przemysłowych.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność i funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można także stosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej.