Właściwości tynku akrylowego, sprzedawanego przez firmę GREINPLAST powodują, że konsumenci chętnie go kupują. Przede wszystkim, tynk akrylowy jest odporny na wpływ czynników pogodowych. Jest to też wyrób elastyczny, wykazujący sporą odporność mechaniczną.

Wyróżnia go doskonała przyczepność do podłoża. Uniwersalne wykorzystanie tynku akrylowego to kolejny powód zachęcający do zakupu. Oznacza, że tynk może być użyty na nowych, jak i na odnawialnych podłożach mineralnych. Atuty estetyczne oraz bogata kolorystyka sprawiają, że kupujący chętnie zaopatrują się w ten rodzaj farby. Tynk sprzedawany jest w wersji od razu gotowej do użytkowania, co sprawia, że jego nakładanie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Sprzedawany tynk powstał na podstawie nowoczesnych technik. W związku z tym będzie nadawać się do położenia na dowolnych podłożach mineralnych: betonie, tynku cementowym, tynku cementowo – wapiennym, wapienno – cementowym, czy wapiennym. Tynk akrylowy można nakładać po 28 dniach od położenia podłoża. Ten rodzaj tynku sprawdza się jako wyprawa tynkarska na warstwach zbrojonych siatką w systemach ociepleń GREINPLAST. Nakłada się go po minimum 3 dniach od ich wykonania. Paleta barw jest ukazana przez wytwórcę i można się z nią obeznać na stronie. O ile klienci chcą, mogą dobrać dowolny kolor.

Abstrahując od tego, jaką się przewidziało kolorystykę dla elewacji, można to uzyskać. W sklepie tynk akrylowy sprzedawany jest w opakowaniach dwudziestu pięciu kg. Kupujący mogą zaznajomić się z opisem na stronie. Do ich dyspozycji pozostają również: karta techniczna, karta charakterystyki, świadectwo radiacyjne a także atest systemu. Skuteczność i szybka aplikacja dowodzą, że opłaca się zdecydować na ten określony preparat. W jego składzie uwzględniona jest specjalna mieszanka środków biobójczych, co ogranicza rozwój grzybów, glonów, mchów i porostów na powierzchni na jakiej taki typ tynku jest zamieszczony.